Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Altın Havan Ödülleri 2012

Eczacı Dergisi tarafından üçüncüsü düzenlenen Altın Havan Ödülleri 5 Kasım 2012 günü Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi'nde bulunan Ord.Prof.Dr. Reşat Kaynar Tören Salonunda yeni sahiplerine verildi. Toplam 14 kategoride dağıtılan ödüllerden Yılın Klinik Eczacısı Ödülünü fakültemiz öğretim üyesi ve Klinik Eczacılık Derneği Başlanı Prof.Dr. Fikret Vehbi İzzettin aldı. Ödülünü, aynı zamanda jüri üyesi olan dekanımız Prof.Dr. Gülden Z. Omurtag'ın elinden alan İzzettin, yaptığı teşekkür konuşmasında klinik eczacılık kavramının hasta odaklı eczacılık olduğunu, ülkemizde bu kavramın yerleşmesi için verdiği uğraşları ve mesleğin geleceği için başta eczacılık camiasının liderleri olmak üzere tüm eczacılara çok öenmli görevler düştüğünü dile getirdi.

Altın Havan İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri. sektördeki başarıları görünür kılmak, ödüllendirmek ve yeni çalışmaları teşvik etmek amacıyla sektörün önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından tespit ediliyor. Türk Eczacıları Birliği eski Başkanı, AKP İstanbul Milletvekili ve fakültemizde bir dönem öğretim üyeliği yapmış olan Mehmet Domaç’ın başkanlık ettiği jüride, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Oğul Araman, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülden Z. Omurtag, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği Başkanı Güldem Berkman, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Başkanı Ecz. Nezih Barut, Türkiye İlaç Sanayi Derneği Başkanı Ecz. Cengiz Celayir, Tüm Ecza Kooperatifleri Birliği Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit, Tekirdağ Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ufuk Ersöz, Klinik Eczacılık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mesut Sancar, Eczacı Dergisi Türk Eczacılık Tarihi Yazarı Mert Sandalcı, Novi Medya Merkezi Yayın Grubu Başkanı Çetin Öztürk, Ecz. Ahmet Çimer ve Ecz. Zeliha Yılmaz bulunuyor.

 

Tören, eczacılardan oluşan Reçete Grubu'nun konseriyle başladı. Eczacı Dergisi imtiyaz sahibi Çetin Öztürk'ün açılış konuşmasının ardından törene evsahipliği yapan M.Ü. Eczacılık Fakültesi'nin dekanı Prof.Dr. Gülden Z. Omurtag ve Juri Başkanı Ecz. Mehmet Domaç birer açılış konuşması yaptılar. Daha sonra ödüllerin dağıtımına geçildi. Yaklaşık 2,5 saat süren tören Reçete grubunun konseriyle sona erdi.

 

Fakültemizden bir öğretim üyesinin ödül aldığı, iki öğretim üyemizin de juri üyesi olduğu ve evsahipliği yaptığımız törenin Marmara Medya Merkezi'ndeki detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

 

3. Altın Havan Ödülleri’ni almaya değer görülenler

ECZACILIK ÖDÜLLERİ

 • Yılın Serbest Eczacısı: Ecz. Emine Akgün / Akgün Eczanesi - Antalya
 • Yılın Klinik Eczacısı: Prof. Dr. Fikret Vehbi İzzettin / Klinik Eczacılık Derneği Başkanı
 • En İyi Eczane Dekorasyonu: Ege Eczanesi / Ümraniye - İstanbul
 • Yılın Eczacılık Kurumu: İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
 • Eczacılık Tarihi Çalışması: Galenos Heykeli / Bergama Belediyesi ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç

SANAYİ ÖDÜLLERİ

 • Yılın Yatırımı: Yeni Üretim Tesisi ve Ar-Ge Merkezi/ Santa Farma
 • Yılın Dağıtım Uygulaması: Soğuk Dağıtım Zinciri / Farma Lojistik A.Ş.
 • Yılın AR-GE Çalışması: İlaç Araştırmalarında Hücre Kültürü / Yrd. Doç. Dr. Seval Korkmaz - Abdi İbrahim
 • Yılın Sanayi Ödülü: Kanda Pıhtılaşmayı Önleyen Biyoteknoloji Ürünü Projesi / Koçak Farma
 • Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Akılcı İlaç Kullanımı Kampanyası / Abdi İbrahim
 • En İyi Eczacı Danışmanlık Hizmeti: Kontrol Noktası / Bayer
 • En İyi İlaç Dışı Kategori Ürünü: Tabia Ürünleri / Doğal Destek Ürünleri A.Ş. 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLERİ

 • Hizmet Özel Ödülü: Ecz. Mehmet Domaç
 • Ecz. Levent Kamacık Özel Ödülü: Ecz. Ekrem Eşkinat 
         
            
     
           
     
           
         
           
          

 


Bu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 01.02.2013 19:32:22 tarihinde güncellenmiştir.