Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Uluslararası İVEK BİO Kongresi

Uluslararası İVEK BİO Kongresi Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gülten Kantarcı ile Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından yapılan açılış konuşmaları sonrası 500'ü aşkın katılımcıyla büyük bir törenle başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Malatya Milletvekili ve İVEK Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ecz. Öznur Çalık, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ecz. Ahmet Selim Köroğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü ve İVEK Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cevdet Erdöl, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜSEB Genel Sekreteri Prof. Dr. Bayram Yılmaz, , Sosyal Güvenlik Kurumu GSS Genel Müdürü Dr. Mustafa Özderyol, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu başta olmak üzere ilgili tüm Kamu kurumları, Dünyanın farklı bölgelerinden gelen konuşmacılar, Teknokentler, Start up firmaları ve Öğrenciler katılım sağladığı kongre Biyoteknoloji Alanında yapılan ilk kapsamlı ve müstakil bir kongre olma özelliğini kazanan kongrenin açılışına Fakülte Dekanımız Prof.Dr.Ş.Güniz KÜÇÜKGÜZEL'de katılmıştır.

26 Kasım günü Dünyada ve Türkiye'de biyoteknolojik ilaçlarda gelişmeler" - Uzm. Ecz. Vedat Eğilmez (İEİS),  ,"Biyoteknoloji Ekosistemi için doğru politikanın belirlenmesi" - Dr. Ümit Dereli (AİFD), "İlaç Biyoteknolojisinde Güncel Gelişmeler" - Zeynep Atabay (TİSD),"Sektöre Kısa Bir Bakış" - Gürsel Bayat (SÜRDER) ,"Türkiye'de Biyoteknolojik İlaçların Bugünü ve Geleceği" - Dr. Ali Alkan (TİTCK Başkan Yardımcısı) konuşmacı olduğu Türkiye'de Biyoteknolojik İlaçların Bugünü ve Geleceği konulu panelin moderatörlüğünü Fakültemiz Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı başkanı Doç. Dr. Ali Demir Sezer yapmıştır.


Bu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 28.11.2018 13:02:37 tarihinde güncellenmiştir.