Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Öğrenci Kulüpleri

MUPSA 

MUPSA, ingilizce açılımı ‘Marmara University Pharmaceutical Students’ Association’ olan ‘Marmara Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’dir. 1997’den bu yana IPSF (International Pharmaceutical Students’ Federation) ve EPSA (European Pharmaceutical Students’ Association) adlı uluslararası eczacılık öğrencileri organizasyonlarına üye olan MUPSA, öğrencilerimize farklı ülkelerdeki eczacılık öğrencileri ile iletişim kurma, kültür paylaşımı ve yurtdışı etkinliklerine katılabilme olanakları sunmaktadır.

MUPSA, eczacılık öğrencilerini daha aktif, daha bilgili ve kendilerine güvenen bireyler olarak meslek hayatına daha hazır olabilmeleri için, mesleki aktivite platformu sağlar. Ciddiyeti ve kararlı faaliyetleriyle geleceğin eczacılarına mesleki ve sosyal destek sağlar. Köklü arkadaşlıklar ve mesleki ilişkiler kurulmasına öncülük eder. Bunun yanı sıra üyeler eczacılık ve sağlıkla ilgili olan faydalı sosyal aktivitelerde bulunur.

MUPSA aktif üyesi olmak için eczacılık öğrencisi olmak, koordinatörlüklerden birinde en az 1 sene faaliyet göstermek ve düzenli faaliyet raporları sunmak yeterlidir. Aktif üyeler MUPSA imkanlarından öncelikli olarak faydalanırlar. 1 seneden az faaliyet göstermiş olan öğrenciler ve tüm fakülte öğrencileri pasif üye konumundadırlar. MUPSA Tüzüğü’ne göre faaliyetlere devam etmeyenlerin ya da düzenli rapor sunmayan öğrencilerin aktif üyelikleri pasif üyeliğe dönüştürülür. 1. ve 2. sınıf öğrencilerinden son sınıfa kadar (ya da en az 1 sene) faaliyet gösterebilecek azimde olan eczacılık öğrencilerini aramıza bekliyoruz. 

 

Mupsa yönetim kadrosu

Başkan: Edanur KARAGÖZ (edanurkaragoz382@gmail.com)

EPSA İletişim Sekreteri : Zafer Çolak

Genel Sekreter: Şevval Yener

Dış İlişkiler Koordinatörü: Ece ÖKTEN 

Sayman: Berk YAŞAR

Eğitim ve Proje Koordinatörü: Sena Nur ŞAHİN

Halk Sağlığı Koordinatörü: Hilal BİRİNCİ

Halkla İlişkiler Koordinatörü: Özlem DEMİR

Basın Yayın Koordinatörü: Çisem BAŞARAN

Sosyal Etkinlik Koordinatörü: Kadir Burak ÜSTÜNDAĞ

Tasarım Koordinatörü: Emirhan KARADENİZ

Bilişim Teknolojileri Koordinatörü: Didem ŞAHİN

 

Eğitim&Proje, Sosyal Etkinlik ve Halk Sağlığı koordinatörlerimizin takımları aktif olarak çalışmaktadır.

Kulüp Danışmanı: Dr. Öğr. Üyesi G. Hale Özcömert COŞKUN

Kulüp Danışman Yardımcısı: Arş. Gör. Dr. Aslı TÜRE

 

www.mupsaonline.com’ da MUPSA hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir Sorularınızı mupsaa@gmail.com adresine gönderebilirsiniz

 

MARMARA ECZACILIK KULÜBÜ 

Fakültemiz öğrencileri tarafından 2004 yılında kurulan ve eczacılık mesleğine dair akademik çalışmaların yanı sıra sosyal faaliyet bilinci kapsamında öğrencilerin bedensel, zihinsel, kültürel ve sanatsal alanlardaki yeteneklerini/niteliklerini ortaya çıkarmak ve bu alanlardaki gelişimlerine katkı sağlamak amacına hizmet eden, dekanlığımıza bağlı bir kulüptür.

Kulübümüzün misyonu, öğrencilerimizin buradan edindikleri deneyimlerle mesleki konularda kendini sürekli yenileyen, ülkemiz ve dünyadaki mesleki kuruluşlarla iletişim içinde, dünyaya açık, toplumsal sorunlara duyarlı, çözüm üretmek için gereken yer ve zamanda sorumluluk almaya hazır bireyler olmaya teşvik etmektir. Kulüp çalışmaları kapsamında mezunlar derneğimiz ile işbirliği içinde fakültemiz mezunlarının, sektör veya meslek örgütleri temsilcilerinin davet edildiği kariyer günleri, mesleki söyleşiler/seminerler, eczacılıkla ilgili depo ve firmalara geziler, meslektaşlar ve eczacılık öğrencileri arası sanat, kültür ve spor etkinlikleri gibi faaliyetler yürütülmektedir.  Ayrıca öğrenci kulübümüz tarafından SENTEZ isimli bir dergi çıkarılmaktadır.

Kulubümüz 5 koordinatörlükten  oluşmuş olup toplamda 18 kişilik bir yönetim kadrosuna sahiptir.Ayrıca Marmara Eczacılık Kulubümüzün  üyesi olmak için eczacılık öğrencisi olmanız yeterli.. Kulübümüzde yer almak isteyen tüm arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz...

Marmara Eczacılık Kulübü yönetim kadrosu:

Kulüp Başkanı:Fatih YETER(fth.ytr.5@gmail.com)

Kulüp Başkan Yardımcısı:Serdar ŞİMAY

Kulüp Genel Sekreteri:Kadir ÇİÇEK

Sosyal Projeler Koordinatörü:Şervan VEYSANOĞLU

Medya Ve Yayıncılık Koordinatörü: Fadima TOPAL

Eğitim Ve Kariyer Koordinatörü: Nazlı Ruken AKYAPI

Halk Sağlığı Ve Klinik Eczacılık Koordinatörü: Merve GÖKTÜRK

Sponsorlük Ve Reklam Koordinatörü:Şebnem Enise TOLGA

Kulüp Danışmanı: Yrd.Doç.Dr Esra TATAR- M. İhsan HAN

 

FARMAKADEMİ KULÜBÜ

2011 yılında kurulan FarmAkademi öncelikle öğrencilerin sosyalleşmesini amaçlayan bir öğrenci kulübüdür. Buna yönelik olarak fakülte öğrencileri ve kimi zaman öğretim üyelerinin de katılabildiği yemek, kermes, botanik gezileri, kültür gezileri gibi sosyal aktiviteler düzenlemektedirler. Ayrıca  öğrencilerin resim, müzik, tiyatro gibi güzel sanatlar ile ilgili yeteneklerini ön plana çıkartabilecekleri faaliyetler yapmaktadırlar.

Düzenledikleri kariyer günleri ile öğrencilerin fakültede almış oldukları eğitimle beraber akademik anlamda bir adım daha öne çıkmalarına destek olmaktadırlar.  Düzenledikleri fabrika ve şirket gezileri ile öğrencilerin eczacılık mesleğinin farklı çalışma kolları hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmaktadırlar.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer alarak öğrenciler arasında birlik beraberliğin sağlanması ve aynı zamanda toplum içinde daha etkili bir iletişim kurulabilmesine destek olmaktadırlar.

Kulüp Başkanı:  Defne Buse BURGUT (dbburgut@gmail.com)

Kulüp Başkan Yardımcısı: Elif GÜNEŞ

Kulüp Genel Sekreteri: Oldaç Uras DURSUN 

Kulüp Danışmanı: Prof.Dr.Mesut SANCAR

Kulüp Danışman Yardımcısı: Yard.Doç.Dr.Betül OKUYAN

 

M.Ü. ECZACILIK FAKÜLTESİ MÜZİK GRUBU

2012 yılında yeniden faaliyetlerine başlayan grup iki gitarist, bir yan flütçü, bir bas gitarist, bir baterist ve iki vokalistten oluşmaktadır. Grubun ilk önemli etkinliği 14 Mayıs Bayramı kutlamaları bünyesinde verdiklleri başarılı konser olmuştur.

Grup sorumlusu: Prof.Dr. Mesut Sancar

 

M.Ü. ECZACILIK FAKÜLTESİ TİYATRO TOPLULUĞU

M.Ü. Eczacılık Fakültesi Tiyatro Topluluğu 1993 yılı 14 mayıs’ında dramatize edilmiş bir şiir dinletisi ve koro çalışması ile Haydarpaşa Kampüsü’nde yaptığı ilk etkinliğiyle adını duyurdu. Bir sonraki yıl Turgut Özakman’ın ‘’Ah Şu Gençler’’ oyunu ve 1995 yılında topluluğun sorumlu öğretim üyesi ve çalıştırıcısı Yrd. Doç. Dr. Filiz Arıöz Özdemir’in yazdığı ‘’Bay X’’ o dönem toplulukta bulunan öğrencilerin de katkılarıyla sahnelendi. Alışılagelmişten farklı bir tarzı olan oyun çok sayıda olumlu eleştiri aldı.

Topluluk, elemanlarının değişimi, eski öğrencilerin mezuniyeti gibi nedenlerle bazı yıllar geleneksel 14 mayıs etkinlikleri ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında şiir dinletileri dışında oyun sergilenmedi ancak topluluk tiyatro eğitim çalışmalarına düzenli olarak devam etti ki bu çalışmalar topluluğa yeni katılan fakülte ve özellikle İstanbul ile yeni tanışan öğrencilerin adaptasyonunda, öz güvenlerinin ve iletişim becerilerinin gelişmesinde, ekip çalışması ruhunun ve empati becerisinin kazanılmasında, farkındalıklarının arttırılmasında önemli kazanımlar elde etti ve etmeye devam ediyor…

Topluluk, Dario Fo- Franca Rame ‘den ‘’Kahraman Kadın’’, Václav Havel’den ‘’Bildirim’’, Müjdat Gezen’den ‘’Artiz Mektebi’’, Yılmaz Erdoğan’dan ‘’Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar’’ ve 2010 yılı topluluk elemanlarının birlikte yazdığı ‘’Bir Eczacı Adayının Gözüyle’’ (fakülteyi tercih sürecinden öğrencilik süreci, Staj süreci ve eczacılık mesleğinin gündemi ve sorunlarını irdeleyen,  yaşantılardan yola çıkarak estetize edilen bir oyun) adlı oyunları İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, The Marmara Oteli, Marmara Üniversitesi (Üzümcü Kültür Merkezi) ve 2010 Aralık 50. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında davetli olarak Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gibi değişik mekanlarda sergiledi.

Topluluk halen İ.Ö. 421 yılında yazılmış, güncelliğini bugünde koruyan Aristofanes’in ‘’Barış’’ adlı oyunu üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sorumlu: 

Bu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 08.08.2018 11:29:48 tarihinde güncellenmiştir.

Eczacılık Fakültesi