Eczacılar Baloda Buluştu

Eczacılar baloda buluştu

Ülkemizde 25 bin noktada 7 gün 24 saat halk sağlığını önceleyen eczacılar, nöbet ve yoğun çalışma saatlerine küçük bir mola vererek, Eczacılık Günü’nde bir araya geldi. Fuar içindeki Club Bithynia’da Kocaeli Eczacı Odası’nın düzenlediği gecede ilimizin eczacıları gönüllerince eğlendi. Katılımın yoğun olduğu geceye; Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Fikret Gökmen, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Orhan Altunbaş, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güniz Küçükgüzel katıldı. Gece de aynı zamanda eczacılık mesleğinde 25 ve 40’ıncı yılını dolduranlara da plaket takdim edildi.

Anneler günü unutulmadı

Geceye katılan meslektaşlarına teşekkür ederek açılış konuşmasına başlayan Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Bilal Arpacı, “Bilimsel eczacılığın 178’inci yılını kutluyoruz. Ne kadar güzel ki gecemiz de Anneler Günü’ne denk geldi. O sebeple bütün annelerimizin günlerini kutluyorum. Bu gece meslektaşlarımız olarak bir araya geldik. Bizleri destekleyen tüm odalara ve kurumlara teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyorum hepimizin eğlenip, varlığımızı güçlendirdiğimiz bir gece olur” açıklamasında bulundu.

Tüm Marmara'ya destek veriyoruz

Başkan Arpacı’dan sonra sözü alan Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güniz Küçükgüzel, “Ülkemizde 33 tane eczacılık fakültesi mevcut. Bizlerde elimizden geldiğince doğru eğitim koşullarıyla öğrencilerimizi 5 yıl boyunca yetiştiriyoruz. Eczacılar olarak yaşam boyunca öğrenmeye her zaman öncelik veriyoruz. Marmara Üniversitesi olarak da tüm Marmara Bölgesi’ne elimizden gelen desteği veriyoruz” diyerek böylesi önemli bir günde Kocaeli’de olduğundan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 


Bu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 27.02.2022 18:30:05 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM