Dekanın Mesajı

Hatice Kübra Elçioğlu.jpg (2.00 MB)

 

Sevgili Öğrencilerimiz Fakültemize Hoş Geldiniz. 

9 Kasım 1963 yılında kurulan, yüzyıllara, savaşlara, kolera, sıtma, verem gibi pandemilere ve şimdi de COVID-19 pandemisine şahitlik eden ve Türk tıbbının kalbi olan fakültemiz; eğitimde 6 yıl süreyle akredite olan, eğitim-öğretim müfredatı Ulusal-EczÇEP ile uyumlu, ÖSYM yerleştirmelerine göre Türkçe eğitim yapan eczacılık fakülteleri arasında ikinci sırada yer alan 57 yıllık bir çınardır.

13 Eylül 2019 tarihinde taşındığımız M.Ü. Recep Tayyip Erdoğan Yerleşkesinde bulunan 17.000 m2’lik yeni kampüsümüz öğrencilerimize dünya standartlarında eczacılık eğitimi vermek için gerekli olan donanımlı alt yapıya ve tecrübeli akademik kadroya sahip olmakla birlikte ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde yetkin mezun yetiştirme potansiyeline de sahiptir.

M.Ü. Eczacılık Fakültesi siz değerli öğrencilerimizi değişen zamanın getirdiği şartlara uygun olarak mesleğinizde teorik ve pratik bilgi ile tam donatılmış, bilimsel bakış açısına sahip, ülkemizin, sağlık sektörünün ve ilaç endüstrisinin eczacı ihtiyacını karşılayabilecek yetkinlikte, sosyal, kültürel ve mesleki etik açıdan rol model kişiler olarak yetişmenizi hedeflemektedir.

Fakültemiz 2011 yılından itibaren 2021 yılına kadar Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon belgesine sahip olup; Klinik Eczacılık, öğrenci TÜBİTAK Projeleri ve Sanayi-Üniversite iş birliği gibi pek çok konuda öncülük ederek çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılara ev sahipliği yapmaktadır.

1989 yılında kapısından öğrencisi olarak girdiğim, mezunu olmaktan gurur duyduğum, akademik kariyer hayatımın her evresini geçirdiğim Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde sizinle dekanınız olarak buluşmaktan onur, gurur ve mutluluk duyuyorum.

Sevgili öğrencilerimiz;

Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyor ve buraya gelirken gösterdiğiniz başarı için sizleri kutluyor, akademik ve idari birimlerimizle her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Hepinize başarılı, huzurlu ve sağlıklı bir üniversite yaşamı diliyorum.

 

Prof.Dr. Hatice Kübra ELÇİOĞLU

Dekan

 

 


Bu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 29.04.2022 14:52:31 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM