Prof. Dr. Orhan Ulutin Anısına Farmakogenetik ve Farmakogenomik Sempozyumu

Değerli bilim insanlarının konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer aldığı ‘Farmakogenetik ve Farmakogenomik Sempozyumu, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Tromboz-Hemostaz yave Anjioloji Derneği ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliğiyle 17 Ekim 2012 tarihinde M.Ü. Haydarpaşa Yerleşkesinde bulunan Ord.Prod.Dr. Reşat Kaynar Salonunda gerçekleştirildi. Prof. Dr. Orhan Ulutin anısına ithaf edilen sempozyuma önceden kayıt yaptıran 212 katılımcının yanısıra sempozyum sabahı kaydolan 50'ye yakın öğrenci bilimsel oturumları ilgiyle izledi.  

Bireye özgü tedavi modellerinin geliştirilmesinde son yıllarda yadsınamaz bir öneme sahip olan farmakogenetik ve fermakogenomik alanındakii bu değerli sunumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Sempozyum deaknımız Prof.Dr. Gülden Z. Omurtag'ın açılış konuşmasıyla başladı. Genç müzisyenler Ödül Tetik ve Ahmet Kuralay'ın beğeniyle iizlenen piyano-keman dinletisinin ardından Prof.Dr. Turgut Ulutin ve Doç.Dr. Sarfraz Ahmad'ın sunumları gerçekleştirildi. Öğle yemeği ikramından sonra günün üçüncü konuşması Prof.Dr. Nejat Akar tarafından yapıldı. Prof.Dr. Muzaffer Demir'in varfarinle ilgili sunumunun ardından günün son dersi Prof.Dr. Semra Şardaş tarafından verildi. Sempozyum Düzenleme Kurulu adına Doç.Drr. Mesut Sancar ve Doç.Dr. Şermin Tetik sempozyuma dair kısa bilgiler vererek kapanışı gerçekleştirdiler. Katılım belgelerini alan katılımcılar, faydalı geçtiğini ifade ettikleri sempozyumun devamının gelmesi dilekleriyle salondan ayrıldılar. 

Sayın Ressam-Biyolog Ece AkarProf. Dr. Şengün Ulutin ve Prof. Dr. K. Turay Yardımcı’nın çalışmalarından oluşan ve ilgiyle gezilen “Karma Resim Sergisi”, isempozyumun sanatsal yönüyle de hatırlanacak bir etkinlik oldu.

Sempozyuma katkısı olan tüm kuruluşlarai, emeği geçen herkese, davetli konuşmacı ve oturum başkanlarına ve değerli katılımcılara teşekkür ederiz. 

SEMPOZYUM SUNUMLARI

KATILIMCI PROFİLİ

SPONSORLAR

SEMPOZYUM FOTOĞRAFLARI 

Sempozyum Sunumları

“Babam Prof. Dr. Orhan ULUTİN”

Prof. Dr. Turgut ULUTİN - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı, İstanbul

Oturum Başkanı: Prof. Dr. K. Turay YARDIMCI

Therapeutic Roles Of Heparin Anticoagulants In Cancer And Related Disorders.

Doç. Dr. Sarfraz AHMAD - Gynecologic Oncology Dept. of Florida Hospital Medical Center, Orlando, USA

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Şermin TETİK

Farmakogenomik: Bireysel Tedavi Yöntemi mi? 

Prof. Dr. Nejat AKAR - TOBB-Ekonomi Teknik Üniversitesi Hastanesi, Pediatri Bölümü, Ankara

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Şengün ULUTİN

“Kadim Dost Varfarin?”

Prof. Dr. Muzaffer DEMİR - Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hematoloji Anabilim Dalı Edirne

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Fikriye URAS 

Onkoloji İlaçlarında Farmakogenomik Araştırmalar

Prof. Dr. Semra ŞARDAŞ - Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Toksikoloji AD İstanbul

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Bülent BERKARDABu sayfa Eczacılık Fakültesi tarafından en son 06.02.2013 11:29:16 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM