Fakültemiz 2018-2019 Eğitim Dönemi Uygulama Eczanesi Stajı 24 Haziran 2019-05 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

Staj kapsamında uygulama eczanemizde öğrencilerimize, yeni bir eczane açılışında “ilaç-raf dizilişi nasıl gerçekleşmeli” konusu teorik ve uygulamalı olarak anlatılmış; reçete okuma, hasta karşılama pratiklerine yer verilmiş ve hastane eczacılığı, renkli reçete konuları detaylı olarak anlatılmıştır.

Bu yıl ilk kez Havan Eczane Yazılımı’ndan Sayın Kenan Turgut ve Erkan Karagöz’ün destekleri ile Fakültemizde bilgisayarda eczane programı, yazar kasa entegrasyonu, etiket sistemleri ile ilgili 12 saatlik toplam 6 oturumdan oluşan “Etkin Eczane Yönetimi” üzerine bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Stajyer öğrencilerimize, eczanede stok yönetimi, finans yönetimi gibi konular programlar üzerinde uygulamalı olarak gösterilmiştir. Fakültemize bu desteği sağlayan Havan Eczane Yazılım ekibi adına Sayın Kenan Turgut ve Erkan Karagöz’e Dekanlığımız adına teşekkür belgeleri Dekan Yardımcımız  Prof. Dr. Bedia Kaymakçıoğlu tarafından takdim edilmiştir. 

 

HIZLI ERİŞİM